Terug naar overzicht

Ongezien: 8ste FIFA 2 Star op rij voor veld van Cliftonville FC

2017-09-20

Het in Belfast gelegen Cliftonville FC staat niet alleen bekend als oudste voetbalclub van Ierland. Het kunstgrasveld in haar Solitude-stadion is haast even legendarisch, zeker nu het voor het achtste jaar op rij erkend werd met een FIFA 2 Star-kwaliteitslabel. Een ongelofelijke prestatie, waarvoor we na vier jaar met plezier nog eens langsgingen bij David Begley, communicatiedirecteur bij Cliftonville FC.

Waarom de nestor koos voor nieuw

“Acht jaar geleden was onze grasmat dringend aan vervanging toe. Ik herinner me nog hoe verschillende teams van onze jeugdafdeling gingen trainen op velden van nabijgelegen clubs”, vertelt David Begley, communicatiedirecteur bij Cliftonville FC. “Vandaag zijn de rollen omgekeerd: nu beschikken wij met onze kunstgrasmat over een topterrein dat ook teams uit de buurt gretig gebruiken. Na honderden nationale en internationale matchen heeft het veld nog niets aan kwaliteit ingeboet.”

Cliftonville FC mag dan de oudste club van Ierland zijn, ‘ouderwets’ is ze nooit geweest. “Noem ons niet zomaar een voetbalclub”, gaat David verder. “Met de spelers, staf en supporters vormen wij een hechte community. En die verdient alleen het beste. We hebben dan ook niet getwijfeld om ons veld in 2010 te vernieuwen. Wél wilden we er zeker van zijn dat onze spelers zich op onze nieuwe grasmat het hele jaar door, 24/24 en 7/7, zouden kunnen uitleven.”

Topkwaliteit die blijft duren

Met die vereiste in het achterhoofd koos Cliftonville FC uiteindelijk één veld uit een waaier aan mogelijkheden: Lano Sports’ PROFOOT MXSi. “De uitzonderlijke veerkracht en bespeelbaarheid in werkelijk alle weersomstandigheden maakten voor ons het verschil”, licht David toe. Sindsdien werd hun keuze kennelijk enkel bevestigd.

David: “Voor het 8ste jaar op rij voldoet onze kunstgrasmat aan de strengste kwaliteitseisen en werd ze erkend met een prestigieuze FIFA 2 Star, een kwaliteitslabel dat normaal enkel is weggelegd voor topclubs en internationale oefenterreinen. Een unieke prestatie, zeker als je bedenkt dat het veld haast non-stop gebruikt werd. Dit moet wel een record zijn in Europa.”

Internationale erkenning

Ten slotte legt het kunstgrasveld ook de ploeg geen windeieren. Sinds onze vorige ontmoeting van vier jaar geleden slaagde Cliftonville FC erin om zijn prijzenkast verder aan te vullen. Een flink deel van de finales werden niet toevallig thuis, op het eigen veld, gewonnen. Maar ook het terrein blijft winnen … aan erkenning.

“Enkele weken geleden werd ons stadion gebruikt voor een Champions League-wedstrijd: een hele eer. Nu maar hopen dat er voldoende speelmomenten voor onze eigen spelers overblijven!”, lacht David.